Eksperymenty

Eksperymenty

OGIEŃ, DYM JAKIŚ WYSTRZAŁ?

Podczas warsztatów z eksperymentami dużo się dzieje. Widowiskowe reakcje chemiczne na zmianę z bezpiecznymi eksperymentami, które wykonają nasi mali uczestnicy. To coś akurat dla małych naukowców! Podczas warsztatów dzieci samodzielnie wykonują różne eksperymenty. Do domu na pamiątkę zabiorą własnoręcznie zrobioną ciastolinę lub glutka a może nawet sprytną plastelinę. Poza tym uczestnicy aktywnie będą brać udział w pokazach widowiskowych reakcji chemicznych. 

 

Warsztaty cykliczne dla Młodych Naukowców 

Jeżeli zawsze intrygował Cię świat niesamowitych zjawisk chemiczno – fizycznych. Dołącz do grupy naszych naukowców. To co do tej pory było tylko magią i iluzją stanie się wiedzą. Wspólnie wykonamy proste i bezpieczne doświadczenia, które zarazem bawią i uczą . Po ukończeniu kursu każdy uczestnik otrzyma Pamiątkowy Certyfikat Młodego Naukowca. 

Podczas każdego spotkania wykonamy kilka eksperymentów i wykonamy jakiś produkt. Zajęcia będą odbywały się w blokach tematycznych. Zaczynamy od następujących spotkań:
1. Spotkanie z Ogniem!
2. Woda, para i dym
3. Piana i gazy lotne
4. Produkcja mydeł
o pozostałych tematach dowiecie się podczas zajęć :)

Warsztaty dostosowane są do grup
wiekowych 5 – 7 lat i 8 – 13 lat.
Cena: do 25 uczestników - 18 zł /os, od 26 - 50 os - 17 zł / os, od 51 - 75 os - 16 zł / os , od 76 +...  - 15 zł / os 

 

 

 

Poniżej chyba najbardziej lubiany przez dzieci eksperyment, w którym nadtlenek wodoru gwałtownie reaguje wypuszczając masę tlenu, która zamienia się w kolorową pianę. Staramy się tak odmierzyć ilości składników aby nie zostawiać plam na suficie ;) Poniższy film powstał podczas warsztatów w jednym z warszawskich przedszkoli.   

Chemiczne Yo-Yo. Podczas warsztatu nasi mali naukowcy obserwowali jak kolorowe krople dały się ponieść pęcherzykom powietrza. Niebieskie i czerwone piłeczki spadają na dno naczynia, po czym unoszą się na wierzch. Skaczą góra dół, stąd nazwa chemiczne jojo.